Vážení přátelé krásných hudebních zážitků,

dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na koncert Opera Gala, ve kterém si vyslechnete nádherné árie z nejúspěšnějších operních děl světově uznávaných skladatelů, jakými byli například W. A. Mozart, Gioacchino Rossini, Georges Bizet či Antonín Dvořák. 

Tyto dechberoucí skladby Vám představí dvě úžasné ženy a skvělé pěvkyně – sopranistka Miriam Čížková – laureátka prestižní Ceny Franze Lehára v Komárně a mezzosopranistka Monika Pešavová – členka DJKT v Plzni. Klavírní doprovod těmto půvabným dámám zajistí s grácií sobě vlastní Štěpán Slavík.

Věříme, že tento koncert bude pro Vás krásným a nezapomenutelným zážitkem, a na necelé dvě hodiny zcela zapomenete na stres a starosti, které nás již delší dobu provází. Zapomeňte tedy na starosti všedních dnů a poddejte se úžasným tónům nádherné hudby a kouzlu krásných hlasů!

Podpořeno kulturním minigrantem města Plzně v roce 2022.

Ve čtvrtek 23. června zněly v nádherných prostorách Staré synagogy v Plzni známé árie v rámci koncertu s názvem Od operety k muzikálu. Diváci si mohli poslechnout např. skladby z Cikánského barona, Fantoma opery, Rosemarie či Země úsměvů v podání sopranistky Miriam Čížkové a tenoristy Romana Krebse, které doprovázel na klavír Štěpán Slavík.

Koncert byl součástí minifestivalu Plzeňské jaro s klasikou, jehož hlavním pořadatelem je plzeňský spolek Dobroslav, a i když bychom ho mohli považovat kvůli omezené kapacitě za komorní, určitě se stal pro posluchače úžasným kulturním zážitkem. Bylo to takové pohlazení po duši, k čemuž velmi přispěl profesionální výkon moderátora celé akce Jiřího Hlobila, který se vkusně staral o psychickou pohodu všech přítomných. Mezi jednotlivými výstupy recitoval básně Václava Hraběte a svoje moderování okořenil i několika židovskými vtipy.

Kromě zpěvu se sopranistka Miriam Čížková věnuje i pedagogické činnosti a vychovává své nástupce, kterým pak také dává na svých vystoupeních patřičný prostor. „V roce 2018 jsem založila dětský pěvecký soubor Svět kvítek, kde rozvíjíme v dětech jejich talent a lásku k hudbě. Zpěváčci Světa kvítek vystupují na různých veřejných a charitativních akcích. Z těch posledních mohu jmenovat například Plzeňské dvorky, Dětský den v Lobezském parku či Dětský den na Jedničce,“ vysvětlila nám pěvkyně, když jsme se zeptali na andělské hlásky Kačenky Košťálové a Nikolky Markové, které dojaly posluchače v první polovině koncertu skladbami „Rozvíjej se poupátko“ z filmu Pyšná princezna a „Modlitba“ z pohádky Anděl páně. Ve druhé části si pak Miriam Čížková střihla duet „Byl by hřích“ se svým žákem Martinem Votavou. A naprosto suverénně se prezentovala Anička Mračková písní „Samotářka“ z muzikálu Bídnici. „I když působíme celkem krátce, máme již řadu dětí, které uspěly v konkurzu do Muzikálového studia a sboru Malý Kajetán při Divadle J. K. Tyla v Plzni,“ hrdě se vyjádřila ke svým svěřencům Miriam.

RSS
Follow by Email